Obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP)

 

1) Úvodní prohlášení

Dodavatel prohlašuje, že v den vyřízení této objednávky splňuje veškeré právní předpoklady pro podnikání na území České republiky a dále prohlašuje, že je řádným plátcem DPH.

2) Způsob objednání a dodání zboží, úhrada dodacích nákladů

a) Dodavatel dodá objednateli zboží, které je v jeho výlučném vlastnictví, na základě objednávky, za kupní cenu z aktuálně platného ceníku dodavatele a dle VOP.

b) Dodavatel zajišťuje dopravu k zákazníkovi expresní zásilkovou službou. Zásilky se odesílají expresním způsobem s dodáním již druhý den po odeslání. V případě nezastižení adresáta je zboží doručováno po dohodě s objednavatelem v náhradním termínu.

c) Dodací náklady (dopravné, případně doběrečné) hradí objednavatel dle platného Ceníku dopravného a doběrečného. Ceník je k nahlédnutí na internetové adrese www.pama-plachty.cz/Informace/Dopravné.

3) Dodací podmínky, práva a povinnosti smluvních stran

a) Zboží je doručeno za 24 až 48 hodin od odeslání (převzetí zásilky přepravcem).

b) Zboží bude dodáno na adresu uvedenou na objednávce jako DODACÍ ADRESA.

c) Dodavatel je povinen vystavit k prodávanému zboží řádný daňový doklad, který je nedílnou součástí dodávky.

d) Vlastnické právo k prodávanému zboží přechází na objednavatele až úplným zaplacením kupní ceny zboží.

4) Závěrečné ustanovení

a) Vztahy touto smlouvou neupravené se řídí ustanoveními Občanského zákoníku v případě nákupu hotových výrobků konečným spotřebitelem.

b) Ve všech ostatních případech (nákupy obchodními subjekty) se řídí ustanoveními Obchodního zákoníku ČR.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.